STRONA GŁÓWNA





Kliknij
Przewodnik Wyborcy
w wyborach samorządowych zarządzonych na 16 listopada 2014r.

Mój program wyborczy na kadencję 2014-2018

Zasady głosowania
W nadchodzących wyborach dostaniemy cztery karty do głosowania o różnych kolorach, gdyż wybierać będziemy:
- radnych miejskich (21 radnych)
- radnych powiatowych (19 radnych)
- radnych wojewódzkich
- burmistrza

Na każdej kartcie można postawić znak "X" tylko przy jednym kandydacie. Lokale wyborcze bedą otwarte w niedzielę 16 listopada 2014r. w godzinach 7-21.
Pragnę przybliżyć Państwu wszystkich: 109 kandydatów na radnych, 4 kandydatów na burmistrza, 19 komitetów wyborczych oraz zasady głosowania. Najmłodszy kandydat ma 21 lat, najstarszy 72 lata. W okręgu nr 1 o mandat będzie walczyło aż 10 kandydatów. Z wieloosbowych komitetów wyborczych naniższą średnią wieku (ok. 34 lata) ma KW Lęborski Budżet Obywatelski

KANDYDACI NA BURMISTRZA LĘBORKA
KW Prawo i Sprawiedliwość GŁOMBIEWSKI Edmund Konstanty 58 l.
KWW KOALICJA DLA LĘBORKA NAMYŚLAK Witold Tadeusz 55 l.
KW LEPSZY LĘBORK - LEPSZY POWIAT SZREDER Maciej 52 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina WOŁOSZYN Roman Józef 57 l.


WSZYSCY KANDYDACI NA RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W LĘBORKU

Okręg 1 ulice: I Armii Wojska Polskiego, Słowackiego
Lokal wyborczy: Gimnazjum nr 1, ul. IAWP
KWW Gospodarni i Kreatywni BIAŁECKA Magdalena Justyna 34 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat DERKOWSKI Artur Paweł 39 l.
KW Towarzystwo Przyjaciół Lęborka FRĄCEK Zachariasz 52 l.
KWW Lebork Naszym Miastem KURZYDŁO Andrzej 37 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina LISIECKI Janusz 67 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość PIETRZAK Jolanta Urszula 55 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski PIOTROWSKI Mateusz Paweł 28 l.
KWW Koalicja dla Lęborka PIÓRKOWSKI Witold 72 l.
KWW Andrzeja Płocharskiego PŁOCHARSKI Andrzej Marian 63 l.
Tomasz Stawski Niezależny KWW STAWSKI Tomasz Robert 39 l.

Okręg 2 ulice: 3 Maja, Beniowskiego, Chłopska, Chojnicka, Generała Stanisława Maczka. Gliniana, Górników, Gryfa Pomorskiego, Henryka Arctowskiego, Hibnera, Hutnicza, Ignacego Domeyki, Jerzego Kukuczki, Kniewskiego, Kolejarzy, Ks. Szczepana Gracza, Majora Henryka Sucharskiego, Pułkownika Stanisława Dąbka, Robotnicza, Rutkowskiego, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Wróblewskiego
Lokal wyborczy:filia Szkoły Podtsawowej nr 8, ul. E.Plater
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat GRUDZIŃSKI Marcin Piotr 35 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina JAKACKI Leszek Zenon 53 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski ŁAKOCKI Andrzej Piotr 48 l.
KWW Koalicja dla Lęborka SIWKA Krzysztof Leszek 51 l.

Okręg 3 ulice: Legionów Polskich
Lokal wyborczy: Szkoła Muzyczna ul. Legionów Polskich
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat JACKOWSKA Mariola Grażyna 31 l.
KWW Lebork Naszym Miastem MICHALSKI Jerzy 55 l.
KWW Koalicja dla Lęborka MUSIANOWICZ Piotr Włodzimierz 40 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina STECIUK Władysław Piotr 51 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość WALASZKOWSKI Jarosław 52 l.

Okręg 4 ulice: 10 Marca, Dworcowa, Grunwaldzka, Jedności Robotniczej, Warszawska
Lokal wyborczy: Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu ("Rolniczak"), ul. Warszawska
KW Polska Razem Jarosława Gowina DZIDA-WOŁOSZYN Grażyna 57 l.
KWW Marcina Milczewskiego MILCZEWSKI Marcin Krzysztof 29 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski PIOTROWSKI Marek Maksymilian 30 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość POBŁOCKI Marcin Dawid 31 l.
KWW Koalicja dla Lęborka PUJSZA Janina Jadwiga 58 l.
KWW Samorządność dla Lęborka SZYBISTY Piotr 50 l.

Okręg 5 ulice: Dygasińskiego, Józefa Wybickiego, Juliana Węgrzynowicza, Sienkiewicza, Sieroszewskiego, Staszica, Zwycięstwa
Lokal wyborczy: Liceum Ogólnokształcące nr 1, ul. Dygasińskiego
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat KLAMROWSKA Małgorzata Anna 50 l.
KWW Sebastiana Myszk MYSZK Sebastian 26 l.
KWW Koalicja dla Lęborka POPIN Grzegorz 48 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość STOLTMANN Tomasz Marek 44 l.
Andrzej "Sułek" Sułkowski Niezależny KWW SUŁKOWSKI Andrzej Ireneusz 55 l.
KWW Samorządność dla Lęborka SUSZYŃSKI Andrzej Ryszard 56 l.

Okręg 6 ulice: Akacjowa, Brzozowa, Cisowa, Dębowa, Jagiellońska, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Mireckiego, Modrzewiowa, Plac Młodzieży, Wierzbowa
Lokal wyborczy: Przedszkole nr 9 ul. Jagiellońska
KWW Lebork Naszym Miastem KLUKOWSKI Marcin Ryszard 33 l.
KWW Koalicja dla Lęborka MAKOWSKI Romuald Tadeusz 57 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość NACZK Stanisław 62 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat REBICKA Renata Bogumiła 33 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina RICHERT Alicja Beata 43 l.

Okręg 7 ulice: Drzymały, Kilińskiego, Piotra Wysockiego, E. Plater, Traugutta, Zawiszy Czarnego
Lokal wyborczy: Przedszkole nr 2, ul. E.Plater
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat BIANGA Patryk Marcin 35 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina MICHALSKA Danuta Joanna 28 l.
KWW Koalicja dla Lęborka OBOLEWSKI Artur Jarosław 46 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski POKLĘKOWSKI Sławomir Piotr 40 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość WETTA Krzysztof Adam 48 l.

Okręg 8 ulice: Artylerzystów od numeru 22 do 41, Batalionu Zośka, Dywizjonu 303, Generała Stanisława Sosabowskiego, Harcerzy, Mazurska, Orląt Lwowskich, Powstania Styczniowego, Powstańców Warszawy, Strzelców Podhalańskich. Szarych Szeregów, Śląska, Topolowa, Wielkopolska
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa nr 8 Wejście, ul. Mireckiego
KWW Koalicja dla Lęborka BRESLER Małgorzata Maria 61 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski JONIEC Marek Jan 21 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość SOBOTA Dariusz 42 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat SZYMONIK Piotr Marcin 33 l.

Okręg 9 ulice: 1 Maja, Armii Krajowej numery 20. 22. 24. 25. 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 45, 47, 49, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, Bieszki, Okrzei
Lokal wyborczy: Przedszkole nr 1, ul. Czołgistów
KW Lęborski Budżet Obywatelski KLATA Włodzimierz Arkadiusz 51 l.
KWW Koalicja dla Lęborka LIBICH Bogdan Józef 60 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina PETK Jerzy 58 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat SARZYŃSKA-GÓRSKA Magdalena Gabriela 34 l.

Okręg 10 ulice: Czołgistów
Lokal wyborczy: Starostwo Powiatowe, ul. Czołgistów
KW Prawo i Sprawiedliwość DRĘŻEK Zenon Andrzej 56 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat ŁUDZIŃSKA Jadwiga Ewelina 59 l.
KWW Koalicja dla Lęborka OSZMIAN Bogdan Antoni 55 l.
KW Towarzystwo Przyjaciół Lęborka PAWSKI Mirosław Tadeusz 54 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina PĘK Tadeusz Szymon 64 l.

Okręg 11 ulice: Głowackiego, Kwiatowa, Orlińskiego, Pilotów, Pionierów, Plac Kopernika, Prusa, Skarżyńskiego, Stryjewskiego, Weterynaryjna
Lokal wyborczy: Zespół Szkół nr 3 ("Czwórka")
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat GARSKA Alicja Magdalena 40 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina GRZEBIELA Roman 64 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski MIELEWCZYK Ireneusz Adam 37 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość NACZK Jan 60 l.
KWW Koalicja dla Lęborka RICHERT Marek Andrzej 31 l.
KW Towarzystwo Przyjaciół Lęborka TRYBAŃSKI Marek Paweł 36 l.

Okręg 12 ulice: Aleja Wolności numery parzyste od nr 2 do nr 48, Bohaterów Westerplatte, Kazimierza Wielkiego, Kellera, Mostnika, Plac Piastowski, Rodła, Władysława Łokietka
Lokal wyborczy: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Pl. Piastowski
KW Prawo i Sprawiedliwość KURIATA Łukasz 34 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat PAWLUK Marcin Jan 36 l.
KWW Koalicja dla Lęborka STENKA Adama Jan 46 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina STĘPIEŃ Ryszard Stefan 58 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski SYLDATK-BARZOWSKA Anna Stefania 28 l.

Okręg 13 ulice: Artylerzystów od numeru 1 do 21 A, Błękitna, Kanałowa, Komuny Paryskiej, Kujawska, Lotników, Lubelska, Łowicka, Małopolska, Matejki, Mazowiecka, Myśliwska, Podhalańska, Pomorska, Sandomierska, Saperów, Słoneczna, Sudecka, Tatrzańska, Zielona
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 8 Wejście B, ul. Mireckiego
KWW Koalicja dla Lęborka ŁUKIAN Halina Danuta 58 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat MIOTK Beata Teresa 48 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość WOŚ Monika Anna 40 l.

Okręg 14 ulice: Aleja Wolności - numery nieparzyste od nr 1 do nr 73, Armii Krajowej od nr 1 do nr 19 i numery 21 i 23, Batalionów Chłopskich, Curie- Skłodowskiej, Findera, Grottgera, Konopnickiej, Korczaka, Plac Pokoju, Plac Spółdzielczy, Plac Żwirki i Wigury, Przymurna, Reja, Staromiejska
Lokal wyborczy: Ratusz, ul. Armii Krajowej
KWW Koalicja dla Lęborka GOSZ Jarosław Jacek 54 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski GRYŃ Jarosław 30 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina KELLER Bogumiła Rozalia 56 l.
KW Towarzystwo Przyjaciół Lęborka LEYK Lidia Krystyna 53 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość SZAREJKO Halina 61 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat SZREDER Maciej 52 l.

Okręg 15 ulice: Buczka, Kossaka, Krótka, Malczewskiego, Opolska, Poznańska, Witkacego, Wrocławska, Zofii Witkowskiej
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Kossaka
KWW Koalicja dla Lęborka GAD Andrzej 62 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość LECIEJEWSKI Leszek Grzegorz 48 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat ŁAGA Łucjan 53 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski MIELEWCZYK Arkadiusz Stanisław 31 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina OSTRÓWKA Waldemar 47 l.

Okręg 16 ulice: Basztowa, Cegielniana, Derdowskiego, Długosza, Franciszkańska, Gajowa, Gdańska, Gierymskiego, Graniczna, Grodzieńska, Jagodowa. Jeżynowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kasprzaka, Korzenna, Leśna, Lipowa, Lwowska, Łączna, Malinowa, Miętowa, Miodowa, Młynarska, Stanisława Mikołajczyka, Ogrodowa, Orzeszkowej, Paderewskiego, Piękna, Plac Świętego Jakuba, Polna, Poziomkowa, Przemysłowa, Przyzamcze, Pułaskiego, Skoczylasa, Solna, Spokojna, Stwosza, Styki, Syrokomli, Waryńskiego, Wiejska, Wileńska, Wincentego Witosa, Wrzosowa, Wyczółkowskiego
Lokal wyborczy: Przedszkole nr 6, ul. Wyszyńskiego
KWW Justyny Labuda LABUDA Justyna Maja 33 l.
KWW Koalicja dla Lęborka ROMANOWSKI Artur 35 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość RUDYK Zbigniew Leonard 54 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina WZIĄTEK Katarzyna 26 l.

Okręg 17 ulice: Aleja Niepodległości, Chopina ,Dąbrowskiego, Generała Sikorskiego, Handlowa, 9 Maja, Marcinkowskiego, Moniuszki, Różyckiego, Skargi, Targowa, Wyspiańskiego
Lokal wyborczy: Przedszkole nr 5, ul. WYspiańskiego
Krzysztof Doda NKW DODA Krzysztof Tadeusz 38 l.
KWW Koalicja dla Lęborka KONIECZNA Wanda Wiesława 69 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat LIPKOWSKA Katarzyna 39 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość MIELEWCZYK Wiesław 45 l.
J. Pierzchała-Boniaszczuk Niezależny KKW PIERZCHAŁA Jagienka Maria 50 l.
KW Lęborski Budżet Obywatelski SYLDATK Sebastian Tadeusz 31 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina WĄSIK Andrzej Stanisław 59 l.

Okręg 18 ulice: Bolesława Krzywoustego od nr 17 do nr 34, Ceynowy, Drętowo, Kartuska, Kaszubska, Kolonia, Obrońców Wybrzeża, Polskich Marynarzy.
Lokal wyborczy: ENERGA, ul. Krzywoustego
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat CYBULA Zbigniew Stanisław 55 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość KARCZEWSKI Marcin 33 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina LAMPART Jacek Heliodor 53 l.
KWW Koalicja dla Lęborka POLASIK Mirosław Andrzej 57 l.

Okręg 19 ulice: Abrahama, Bolesława Krzywoustego od nr 1 do nr 16 i od nr 35 do nr 60 i nr 60B, Grudziądzka, Jana Pawła II, Aleksandra Majkowskiego, Mieszka I, Mściwoja II, Nałkowskiej, Piecewo, Rogali, Staffa, Tczewska, Toruńska, Tuwima, Zwarowska, Żeromskiego 60 C
Lokal wyborczy: Przedszkole nr 10, ul. Krzywoustego
KW Prawo i Sprawiedliwość KONKOL Krystyna Genowefa 50 l.
KWW Sebastiana KONKOL KONKOL Sebastian Jan 35 l.
KWW Koalicja dla Lęborka LITWIN Jarosław Adam 26 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina MARCZYKOWSKA Kamila Dorota 22 l.

Okręg 20 ulice: Czecha, Generała Bema, Kościuszki, Marusarzówny, Teligi od nr 12 do nr 22, Władysława IV
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Kościuszki
KW Prawo i Sprawiedliwość KLAWIKOWSKI Jarosław 42 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina LIZUN Anita Krystyna 48 l.
Oskar Jasiński NKW POBŁOCKI Piotr Kazimierz 49 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat TOMASZEWSKA Katarzyna Henryka 45 l.
KWW Koalicja dla Lęborka WÓJCIK Wiesław Ryszard 54 l.

Okręg 21 ulice: Konopackiej, Kusocińskiego, Henryka Lasaka, Małoszycka, Olimpijczyków, Osiedle Leśne, Roszarnicza, Słupska, Sportowa, Stamma, Teligi nr 4, Żeromskiego od nr 1 do nr 6
Lokal wyborczy: Pływalnia Rafa, ul. Kusocińskiego
KWW Koalicja dla Lęborka KŁOSOWSKA Ewa Maria 59 l.
KWW Samorządność dla Lęborka KOWALSKI Bogusław Andrzej 55 l.
KW Polska Razem Jarosława Gowina NIEDZIELIN Filip Paweł 23 l.
KW Lepszy Lębork Lepszy Powiat POBŁOCKA Bożena Małgorzata 46 l.
KW Prawo i Sprawiedliwość SAWA Anna 45 l.

Jak wybrać radnych miejskich
Wybierzemy 21 radnych do Rady Miasta Lęborka. Mandaty te rodzielone zostały na 21 jednomandatowych okręgów wyborczych.
Na Włodzimierza Klatę można głosować tylko w okręgu nr 9 ulice: 1 Maja, Armii Krajowej numery 20. 22. 24. 25. 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 45, 47, 49, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, Bieszki, Okrzei
Lokal wyborczy: Przedszkole nr 1, ul. Czołgistów